Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Międzybrodziu Bialskim

Tel: (33) 866-18-44

Konkurs "Najpiękniejsza Maska Karnawałowa"

Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Konkurs na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową. W tym roku klasy 0-III wykazały się ogromną wyobraźnią, pomysłem i precyzją wykonania swoich dzieł.

Celem edukacyjnym naszego wydarzenia było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej uczniów. Technika pracy miała charakter dowolny.

Maski były oceniane przez jury w 3 kategoriach:
1.Trudność wykonania
2.Samodzielność wykonania (pracochłonność)
3.Wrażenia estetyczne (pomysłowość, atrakcyjność)
Konkurs ku wielkiej radości organizatorów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, którego się nie spodziewaliśmy w takiej ilości. Konkurencja była bardzo duża, a pomysłowość, oryginalność i jakość wykonywanych prac przechodziła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie prace miały charakter przestrzenny. Część prac była wykonana techniką wyklejania, wydzierania lub naklejana. Jak przystało na Karnawał, zdecydowana większość była bogato zdobiona za pomocą cekinów, brokatu i piór różnego koloru. Bardzo trudno było nam wybrać zwycięzców, jednak specjalnie powołana do tego celu komisja starała się sprostać tak trudnemu zadaniu.

Zwycięscy to:

I miejsce Szymon Polewka

II miejsce Jan Pontkowski

III miejsce Milena Majdak

1.Igor Dudziak

2.Eliza Olek

3. Barbara Pontkowska

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie. Wszystkim gratulujemy!

Zapraszamy za rok!